VESBO by bike

VESBO zostało sponsorem i partnerem marki by-bike, bloga poświęconego aktywnemu trybowi życia. Chcemy w ten sposób propagować zdrowy tryb życia i promować rożnego rodzaju wydarzenia kolarskie i biegowe oraz wspierać rodzinną turystykę rowerową i pieszą.


Aktywna jesień z VESBO

To nic, że to już jesień. Nadal stawiamy na aktywność i sport. Tym razem wspólnie z by-bike pokazaliśmy się na kameralnej imprezie o charakterze rodzinnym, II-gim biegu na Stawach Stefańskiego w Łodzi. Trasę biegu 5 km stanowiły dwie pętle wokół malowniczego Stawu Stefańskiego, popularnego miejsca wypoczynkowo-rekreacyjnego. Trasa z elektronicznym pomiarem czasu oraz medalem dla każdego z Uczestników.

We wrześniu VESBO zadebiutowało na międzynarodowej imprezie biegowej – szkockim półmaratonie (Scottish Half Marathon). Trasa, ulokowana wygodnie na obrzeżach Edynburga, wiodła na początku wzdłuż East Lothian Golf Coast, by zakończyć się w Musselburgh Racecourse. Bieg wzdłuż wybrzeża East Lothianto okazja do napawania się pięknymi krajobrazami. Jednocześnie trasa jest płaska i szybka, co daje możliwość ustanawiania własnych rekordów.

Szczegółowa relacja na www.by-bike.pl, https://www.scottishhalfmarathon.com/

II bieg wokol stawow stefanskiego (4) Scottish half (2) hdr

Biegowy sierpień

Sierpień obfitował w liczne imprezy sportowe, dając szansę zarówno bardziej jak i mniej wysportowanym na aktywne spędzenie czasu oraz sprawdzenie swoich możliwości. VESBO z by-bike ponownie postawiło na wydarzenia dla biegaczy. Byliśmy na IV Biegu Aleksandrowskim z okazji Święta Wojska Polskiego w ramach którego miał miejsce min. II Aleksandrowski Półmaraton. Atestowana przez PZLA, złożona z dwóch pętli trasa wiodła przez ulice Aleksandrowa Łódzkiego, a na każdego Uczestnika czekał pięknie zaprojektowany z tej okazji medal.

Wyjątkowy medal, z charakterystycznym dla imprezy wąsem oraz Księżym Młynem – wizerunkiem jednego z zabytków Łodzi, otrzymali także uczestnicy łódzkiego Biegu Fabrykanta. Dla VESBO z by-bike to debiut na tej imprezie, która już po raz szósty zgromadziła ponad 1500 biegaczy, by przebiegli ulicami najbardziej „fabrykanckiej” części Łodzi. Trasa, wyznaczona na terenie Księżego Młyna, liczyła 10 km. Bieg Fabrykanta, to najbardziej charakterystyczny bieg miasta Łodzi, a przy okazji gratka dla miłośników historii. Po więcej informacji zapraszamy na www.by-bike.pl

fabrykant (4) fabrykant (2) aleksandrow (3)

http://biegfabrykanta.pl/ oraz https://www.facebook.com/AleksandrowskiPolmaraton/.

Filmy do obejrzenia na Telewizja Aleksandrów


Aktywne wakacje

VESBO wpiera aktywny wypoczynek, także ten wakacyjny. Wraz z by-bike.pl w lipcu zaprezentowaliśmy się na maratonie rowerowym Legia MTB Maraton w Raciążu (pow. Płońsk), pierwszej edycji Legia MTB w tej miejscowości. Miasto jest gościnne dla kolarzy, kilkukrotnie było współorganizatorem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Mem. Siemińskiego. Początkowo trasa przez około 1 km prowadziła ulicami Raciąża, następnie drogą polną do lasu, potem duktami leśnymi i drogami gruntowymi. Małe, nieliczne wzniesienia nie sprawiały większych kłopotów.
Z zupełnie innymi zmaganiami zmierzyliśmy się podczas startu w „Grubej Piętnastce”. To impreza biegowa organizowana przez Klub Maratoński Truchcik Łubianka. Trasa biegu wiodła przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Droga wiła się łagodnie w górę i w dół, by miejscami przechodzić w strome podejścia, np. pod dawnym stokiem narciarskim. Nazwa biegu to nie tylko grube przewyższenie około 600m, ale również grube 15km czyli w sumie 17km.
gruba-15tka mtb-legia mtb-legia
Szczegółowa relacja na by-bike.pl oraz TrojmiejskiUltraTrail i Legia-MTB-maraton.

VESBO biega


W czerwcu VESBO oraz by-bike.pl można było spotkać na bardzo wyjątkowych, bo nietypowych imprezach biegowych. Pierwszą z nich była V edycja Biegowej Bitwy o Łódź. Impreza wchodzi w skład przygodowego cyklu extreme Łódź Cup – Cztery Pory roku. Trasa wyścigu przebiegała przez ciężki i ciekawy, błotnisty teren Lasu Łagiewnickiego i liczyła około 12 km. Po drodze kilka przepraw przez stawy i bagna, czołganie pod mostkiem, kilka stromych podbiegów i zbiegów, przedzieranie przez gęste krzaki. A na koniec plac zabaw: skok przez zdezelowany samochód, czołganie pod zasiekami, czy spacer farmera z oponami . Gęsty aromat zgniłego błota unosił się w powietrzu, a zawodnicy, choć cali mokrzy lub w czarnej mazi, wyglądali na bardzo szczęśliwych.
Na równie zadowolonych wyglądali ci, którzy postanowili przebiec półmaraton o północy w połowie roku. Taki nietypowy bieg zorganizowała grupa biegowa ABG Torfy z Aleksandrowa Łódzkiego 30-go czerwca 2016. Bieganie nocą ma swoje uroki i niebezpieczeństwa.

bitwa3 polroczny3 bitwa2

Więcej na by-bike.pl, bitwaolodz.pl oraz aleksandrowonline.pl.


VESBO na Mazovia MTB


W maju VESBO wraz z by-bike.pl gościło na imprezach rowerowych cyklu Mazovia MTB Marathon. Puławy przywitały nas przepięknym słońcem i trasą pełną wyzwań, przebiegającą przez pofałdowane tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wąwozy, jary i liczne podjazdy, m.in. na stok narciarski w miejscowości Parchatka okazały się dużym wyzwaniem ale dały też mnóstwo świetnej zabawy. Deszcz i chłód to dodatkowe wyzwania z jakimi zmagali się uczestnicy Mazovii w Łodzi. Trasa prowadziła przez przepiękne tereny Lasu Łagiewnickiego i Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Zawodnicy musieli zmierzyć się z najwyższymi wzniesieniami centralnej Polski, które dochodzą do 284 m n.p.m. Mnóstwo wyzwań na mokrej i śliskiej nawierzchni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

mazoviamtb1 mazovia3 mazovia1

Szczegółowa relacja na by-bike.pl. Więcej o Mazovia MTB Marathon na mazoviamtb.pl

vesboacademy.com